Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-04-18 19:00:29 przez system

Leonardo da Vinci jutro w Bochni

Jutro w kinie Regis o godz. 19-tej każdy bochnianin będzie mógł zobaczyć najwspanialsze dzieła Leonarda da Vinci w znakomitej jakości obrazu HD. Należy tylko uzbroić się w 20 zł na bilet wstępu.

„Wystawa na ekranie”, bo tak się nazywa to przedsięwzięcie, to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa i rzeźby z najważniejszych muzeów na całym świecie. I nie są to tylko proste pokazywanie dzieła, ale też jego prezentacja z różnych perspektyw. Przy okazji będzie można poznać historię zarówno artystów jak i konkretnych obrazów czy rzeźb.

O wystawie "Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze" z The National Gallery w Londynie:

To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie w londyńskiej National Gallery. W jednym muzeum można było obejrzeć największy zbiór zachowanych malowideł i szkiców Leonarda. Wszystko to podczas wystawy „Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze”. Dzięki filmowi mamy wyjątkową okazję nie tylko – niczym na ekskluzywnym wernisażu – okiem kamery zobaczyć fascynujące arcydzieła Leonarda, ale także wniknąć w ich historię i tajemnice. Historyk sztuki i narrator Tim Marlow przedstawia analizę jego wielkich dzieł i prezentuje opinie kuratorów, konserwatorów i innych zaproszonych gości. W dokument wpleciona została wnikliwa biografia artysty, wzbogacona o ujęcia nakręcone w miejscach, w których żył i pracował Leonardo. Za pośrednictwem kamery otrzymujemy także obraz przygotowań do wystawy, na której znalazły się dzieła z różnych kolekcji, na co dzień niedostępne dla turystów i zwiedzających, a w Londynie wystawione na widok publiczny po raz pierwszy od ponad wieku.