Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-03-19 10:45:43 przez system

Liceum Plastyczne dla gimnazjalistów

We wtorek (21 marca) Liceum Plastyczne im. Jana Matejki zaprasza Gimnazjalistów i ich Rodziców do Nowego Wiśnicza. Od 9.00 - 14.00 szkoła otworzy swe pracownie by każdy mógł zobaczyć na czym polega praca i edukacja przyszłych artystów.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wygląda artystyczna praca twórcza, spróbować swoich sił i wziąć udział w wernisażu prac pokonkursowych. O godzinie 11.00 zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrodzimy dla laureatów i finalistów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Świat wokół mnie" skierowanego do gimnazjalistów, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest ponadgimnazjalną szkołą artystyczną prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to czteroletnie liceum plastyczne umożliwiające uzyskanie tytułu plastyka danej specjalizacji i świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Edukacja w szkole przebiega w dwu blokach przedmiotów: artystycznych i ogólnokształcących (obowiązkowe języki: angielski i francuski).
Liceum prowadzi specjalizacje:
tkanina artystyczna
ceramika artystyczna
renowacja elementów architektury
fotografia artystyczna

Kształceniu kierunkowemu towarzyszy ogólnoplastyczne. Uczniowie mają zajęcia z: rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, historii sztuki.

4-5 maja 2017 r. szkoła organizuje dla Gimnazjalistów bezpłatne 2 dniowe warsztaty przygotowujące do egzaminu wstępnego.

26 maja 2017 r. dorobek uczniów i nauczycieli zostanie zaprezentowany publiczności na corocznej wystawie. Najbardziej wartościowe prace trafią do archiwów szkolnych, by świadczyć o dorobku szkoły. Pozostałe będzie można zakupić na aukcji w dniu 25 czerwca 2017 r.

Strona internetowa szkoły TUTAJ