Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-17 15:07:57 przez system

Lipnica świętuje

Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury zapraszają na Święto Gminy Lipnica Murowana, które odbędzie się w niedzielę 26 lipca na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej.

Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 15:30 blokiem zabaw i konkursów dla najmłodszych. Wśród kolejnych atrakcji nie zabraknie koncertów, występów i pokazów. Na scenie pojawią się: Zespół Taneczny „Szkraby” z Gnojnika, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, sekcja Lipnica Murowana LZS „Macierz” - Taekwondo Olimpijskie, zespół „A.R.T.” z Wieliczki. Około godziny 17 nastąpi oficjalne otwarcie święta oraz przywitanie zaproszonych gości.

Tegoroczną nowością będzie Drużynowy Turniej Sołectw o „Puchar Sołtysa”, którego rozpoczęcie planowane jest na godzinę 18:15. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Red Lips”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20, zaś po nim nastąpi festyn pod gwiazdami z zespołem muzycznym „Obsesja”.

Dodatkowymi atrakcjami będą między innymi: prezentacje samochodów rajdowych – Łukasza Mrożka z Bocheńskiej Grupy Rajdowej oraz Janusza Knopta z Klubu Sportowego KRT, pokaz sprzętu pożarniczego Państwowej Straży Pożarnej z Bochni, miasteczko zabaw dla dzieci czy mała gastronomia.