Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-05-06 11:03:14 przez system

Majówka na fotografiach

3 Maj w Parku Rodzinnym Uzbornia był dla mieszkańców Bochni, którzy wolne słoneczne popołudnie zdecydowali wykorzystać na skorzystanie z oferty rozrywkowej przygotowanej przez Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe, na pewno popołudniem nie straconym. W amfiteatrze oraz w otaczającym go parku odbyło się wiele ciekawych i inspirujących występów, gier i zabaw.

Obchody 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja nie obyły by się również bez stworzenia corocznej żywej flagi. Chętnych do jej wykonania nie zabrakło, co dało wyraz przywiązania i szacunku do naszych symboli narodowych.

Park Rodzinny Uzbornia pełen był koncertów, gier i zabaw. Po przedpołudniowej części uroczystości mającej miejsce w Bazylice św. Mikołaja bochnianie mogli wziąć udział w Majówce podczas której odbyły się m.in. zawody strzeleckie, Turniej Szachów Błyskawicznych oraz rzucania rzutkami do tarczy, gra terenowa czy warsztaty z wykonywania zwierzątek z balonów.

Wystąpili m. in.: uczniowie Sary Rynowskieju, uczniowie Bartłomieja Rajskiego, tancerze Jazz Dance Center, chór „Złota Jesień” czy Młodzieżowy Zespół Taneczny GRONO z Kijowa.

Były pokazy cyklistów, piłka nożna, pokaz modeli lotniczych, malowanie twarzy, błyskawiczny konkurs ortograficzny oraz wiele nagród i dyplomów.

Organizatorzy to Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta Bochnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Klub Modelarza TKKF „Promień”.

Foto: Łukasz Chojecki, UM