Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-25 14:54:02 przez system

Melodyjne wianki

Pod szyldem Krakowskiego Wianka w dniach od 20-22 maja odbył się 34. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka.

Przybyłych gości bawiła krakuska z wachlarzem pawich piór w towarzystwie panien uzbrojonych w wielobarwne, kwieciste wianki. Uczestnicy mieli okazję podziwiać skoczne tańce, a także usłyszeć radosne pieśni i zalotne ballady rozbrzmiewające w tych dniach nad malowniczą scenerią Parku Kępińskich w Szczurowej.

Zaszczytne I miejsce w kategorii kapel ludowych zajęła ,,Kapela Siedlecka’’. II miejscem w kategorii ,,Mistrz– Uczeń’’ pochwalić może się Ewelina Łubik z Bochni i jej uczniowie: Julia Tabor z Buczyny i Agnieszka Sasowska z Siedlca. Na II miejscu w kategorii młodzieżowych zespołów uplasowali się wykonawcy z folklorystycznego zespołu "Siedlecanie". Rozśpiewane "Siedlecanki’" zachwyciły swoim występem, zajmując III miejsce w kategorii kobiecych grup śpiewaczych. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się aż 600 uzdolnionych wykonawców z całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego.

Zespół Pieśni i Tańca "Siedlecanie" działa pod patronatem GCKCziS. Kierownikiem zespołu jest Małgorzata Zając, a choreografem Joanna Dulińska – Litewka.