Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-16 15:55:54 przez system

Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej w Dąbrowicy

11 marca w Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Śpiewanej. Po raz pierwszy w historii tego cyklicznego wydarzenia uczestnicy zaprezentowali się w szczególnym repertuarze – zaśpiewali o miłości. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał dyrektor szkoły — Robert Twardosz - przystąpiono do prezentacji utworów konkursowych. Na scenie wystąpiło blisko 50 osób, reprezentujących szkoły gimnazjalne z Łapczycy, Nieszkowic Małych, Siedlca, Sobolowa i Trzciany.

Uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne jury, złożone z fachowców w dziedzinie muzyki: Justynę Chmielek, Anettę Jasińską i Ryszarda Palczewskiego. Podstawą do oceny były następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, aranżacja, emisja głosu, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów, którymi zostali:

w kategorii soliści
I miejsce — Katarzyna Opoka (Zespół Szkół w Sobolowie)
II miejsce — Julia Stawarz (Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie)
III miejsce — Małgorzata Wojas (Zespół Szkół Gminnych w Łapczycy)

wyróżnienie
Patrycja Lewandowska (Zespół Szkół Gminnych w Siedlcu)

w kategorii zespoły
I miejsce — „Śpiewające gitary” (Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie)
II miejsce — nie przyznano
III miejsce — „Impuls” (Zespół Szkół w Sobolowie)

wyróżnienia
Duet — Zuzanna Stachowska i Katarzyna Kuchnik (Zespół Szkół w Sobolowie)
Duet — Angelika Łapczyńska i Szymon Rachwalski (Zespół Szkół Gminnych w Siedlcu).

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez wicestarostę bocheńskiego – Józefa Mroczka oraz dyrektora szkoły. Nastrój, jaki stworzyli soliści i zespoły, na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów.

Tegoroczny konkurs tradycyjnie uświetniony został koncertem w wykonaniu uczniów ZS w Dąbrowicy pod opieką artystyczną ks. Mirosława Rabijasza. Uroczystość zakończyła się występem zdobywców pierwszych miejsc oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Uroczystość poprowadziła prof. Danuta Trzósło. Konkurs został przygotowany przez prof. Danutę Trzósło, prof. Iwonę Mrożek i prof. Paulinę Urbańczyk.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i fundatorom nagród, którymi byli:
„Agrochemik” Bochnia
Firma Handlowa „Diana” Marszowice
Firma „M-G” Rzezawa
Hurtownia AGD „Chomik” Gdów
Firma Handlowa „Optima” Bochnia.