Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-07 15:09:52 przez system

”Moje osiedle wczoraj i dziś” - konkurs fotograficzny

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Moje osiedle wczoraj i dziś”

Konkurs jest realizowany w ramach projektu "Moja mała Ojczyzna – Osiedle Kurów”, na który Bocheńska Biblioteka dostała grant od Fundacji Banku Zachodniego WBK.

- Zachęcamy młodych mieszkańców osiedla Kurów, i nie tylko, by w okresie wakacji odkryli w sobie pasje historyka regionalisty i fotografa. By wyszukali w rodzinnych albumach, prywatnych archiwach, bibliotece historyczne zdjęcia przedstawiające miejsca, ulice, domy osiedla Kurów. Porównali je z tym co widzą obecnie i samodzielnie wykonali zdjęcie nowe, miejsc utrwalonych na starej fotografii. Przez konkurs chcemy zachęcić młodzież do szukania śladów przeszłości w starych fotografiach, a zestawiając je z nowymi pokazać jak osiedle zmieniało się w ciągu wielu lat. Najlepsze prace będą eksponowane na wystawie fotograficznej w bibliotece, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone – mówi dyrektor bocheńskiej książnicy, Dorota Rzepka.

Prace należy składać w Filii Nr 3 Biblioteki przy ul. Kurów 77 do 31 sierpnia.

Regulamin konkursu dostępny na stronie Biblioteki www.biblioteka-bochnia.pl