Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-07-06 13:36:53 przez system

Muzycy Filharmonii Berlińskiej na wiśnickim zamku

W nadchodzący weekend odbędą się koncerty w wykonaniu najlepszych polskich, młodych instrumentalistów – uczestników prestiżowej Letniej Akademii Muzyki Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego!

Już w piątek, w Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu oraz dwukrotnie w Lusławicach (sobota 19:00, niedziela 12:00) zaprezentują się studenci wspomagani przez Profesorów Letniej Akademii - przypomnijmy, że są nimi muzycy Filharmonii Berlińskiej i członkowie kameralnego zespołu Scharoun Ensemble Berlin!

W Lusławicach oraz na stronie festiwalowej www.emanacje.pl, wciąż można jeszcze zarezerwować bezpłatne bilety na sobotni i niedzielny koncert! Szczególnie polecamy sobotni wieczór, będący uroczystym finałem tegorocznej Akademii, podczas którego na scenie zobaczymy wszystkich pedagogów i uczestników tegorocznej edycji programu. Utworzona w ten sposób międzynarodowa – i międzypokoleniowa - orkiestra smyczkowa wykona III Koncert Brandenburski J.S. Bacha, „Simple Symphony” B. Brittena oraz Serenadę na orkiestrę smyczkową P. Czajkowskiego! Możemy spodziewać się spektakularnego finału i jedynego w swoim rodzaju wydarzenia!

W niedzielne odbędzie się matinée w Lusławicach, które zamknie tegoroczną wizytę Berlińczyków oraz młodych artystów z całego kraju w Małopolsce. W niedzielne południe artyści ponownie zaprezentują się na głównej scenie Festiwalu EMANACJE, z całkowicie nowym repertuarem – w programie utwory m.in. R. Straussa, F. Mendelssohna i A. Dvoraka.

Wszystkich, którzy w niedzielę planują pobyt na Podkarpaciu powinni wziąć pod uwagę wizytę na Rynku w Krośnie, gdzie w wyniku współpracy 5. Festiwalu Muzyki EMANACJE oraz krośnieńskiego Young Arts Festival odbędzie się plenerowy koncert w wykonaniu Young Arts Orchestra pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego! Początek o 20:00, wstęp wolny.

Dokładny program TUTAJ