Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-05 20:17:05 przez system

Muzycznie zakończenie weekendu z zabytkami

Weekend z zabytkami to również wydarzenie muzyczne. W niedzielę 4 września na scenie na bocheńskim rynku wystąpili m. in. Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają, Mateusz Mijal, Kamil Sarnicki Band, podopieczni Sary Rynowskiej z MDK w Bochni. Taneczne atrakcje zapewnił również Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie", który w kolorowych strojach pięknie się prezentował oraz szkoła Tańca Dance and Fitness House, przedstawiając widzom bardzo atrakcyjny, ale już nowoczesny repertuar.

Jarmark Regionalny, na którym swoje stoiska prezentowali: Pracownia Rzemiosła Artystycznego PoWoli, MeryLu - wyroby z drewna, wyroby cukiernicze z Gminy Żegocina, Bochneris, Kopalnia Soli Bochnia, Rękodzieło artystyczne Gminy Rzezawa – koronkarstwo, robótki ręczne i papierowa wiklina, Gospodarstwo Pasieczne "Pasieka u Kiejdów" , Balab.pl – wyroby z drewna, Bawełniany Raj – zabawki i Silk erin –sutasz - biżuteria artystyczna, stanowił uzupełnienie tego, co działo się na scenie.

Atrakcje dzieciom zapewniał Krakowski Teatr Uliczny, klaun na szczudłach, kolorowe bańki a także wielka zjeżdżalnia.

Tak to już jest, że koncerty kończące weekend z zabytkami mają magiczny klimat i tak samo było w tym roku. Duże wrażenie na widzach wywarł koncert gwiazdy wieczoru - Andrzeja i Mai Sikorowskich. Koncert zupełnie odarty z blichtru, z dużą ilością ciepła, naturalności i oczywiście pięknych głosów wykonawców. Była to jedna z tych muzycznych uciech, która przenosi odbiorcę w inne czasy, pozwalając muzycznie odpocząć, przywołać wspomnienia albo zgromadzić nowe. Kończąca koncert piosenka „Ale to już było” została zaśpiewana wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością.

W zupełnie innym tonie odbywał się koncert Mateusz Mijala, mocno popowy klimat i wieczorna gra światła zgromadził sporą rzeszę odbiorców.