Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-23 09:20:43 przez system

Muzyka Zaklęta w Drewnie w lipnickim kościele

W niedzielę 2 sierpnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej odbędzie się kolejny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”.

Wystąpią w nim Agnieszka i Tomasz Kuk. W programie „Modlitwa ukryta w operowej arii i klasycznej pieśni”

Agnieszka Konieczna-Kuk – sopran - współpracuje z mediolańską Orchestra Lirico Sinfonica Idea Opus. Od Sezonu 2014/2015 jest solistką Taormina Opera Stars i występuje na estradach koncertowych i w teatrach operowych na Sycylii. Jest artystką sięgającą po różnorodny repertuar, odnajdującą się zarówno w musicalu, muzyce filmowej, rewiowej jak
i w interpretacjach poezji, jazzu czy muzyki popularnej.

Tomasz Kuk – tenor – na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in. w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach. Ma na swym koncie także wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych.

Program koncertu to kompilacja najpiękniejszych fragmentów z repertuaru operowego w przekroju historycznym od XVII do XIX wieku. Każda z proponowanych arii to bezpośrednie wezwanie modlitewne skierowane do Boga. Obok fragmentów oper i dzieł oratoryjnych znajdą się również refleksyjne pieśni o charakterze religijnym. Wykonawcy Agnieszka
i Tomasz Kuk wykorzystają w programie również autorskie teksty Agnieszki Kuk oraz aranżacje symfoniczne stworzone na potrzebę programu przez ich syna Adama Kuka.

Szczegółowe informacje na stronie www.drewniana.malopolska.pl

Wstęp na koncert jest bezpłatny