Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-06-11 19:43:11 przez system

Na strunach w sali klubowej Biblioteki

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na koncert „Na strunach – VIII bocheńskie spotkania muzyczne”, 13 czerwca 2019 r. o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

Koncert odbędzie się w ramach słowacko-polskich warsztatów muzycznych „Na strunach” i będzie jednym z punktów obchodów Dni Bochni 2019.

Tradycją stało się, że do naszego miasta przyjeżdża grupa nauczycieli i uczniów z Zakladnej Umeleckiej Skoly w Kieżmarku na Słowacji. Wspólne zajęcia i lekcje z uczniami Szkoły Muzycznej w Bochni prowadzone przez nauczycieli z obu szkół zaowocują przygotowaniem programu artystycznego tego koncertu.

Współpraca obu szkół trwa już od kilku lat, jej efektem jest szereg wspólnych działań. W tym roku będziemy gościć czternastu przedstawicieli naszego partnerskiego miasta.

VIII bocheńskie spotkania muzyczne dofinansowano ze środków Gminy Miasta Bochnia i działającego przy Szkole Muzycznej Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni „Dla Muzyki”.
Zapraszamy 13 czerwca 2019 r. o godz. 17:30 do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.