Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-08-01 10:43:40 przez system

Na Uzborni opowiedzą o Himalajach

W piątek 3 sierpnia na Uzborni będzie kolejna odsłona Bocheńskiej Sceny Letniej. Tym razem będzie to Górska Scena, a to za sprawą Szczepana Brzeskiego i Sylwii Bajek, którzy opowiedzą o swoich zmaganiach z najwyższymi górami świata.

Chcielibyśmy, aby obok naszej opowieści z tegorocznego zdobycia Lhotse i Everestu pojawiło się jak najwięcej emocji, z którymi obcujemy w górach. Przygotowaliśmy dla Was pokazy sprzętu, degustacje żywności liofilizowanej i bliskie spotkania z kulturą i tradycją, którą spotykamy w Nepalu. Opowiemy też o innych szczytach m.in. Denali na Alasce i Mount Vinson na Antarktydzie – zapowiada Szczepan Brzeski.

Planowany program Górskiej Sceny Letniej:
• godz. 19:00 – przygotowanie obozu – opowieści o przygotowaniach, o trudnych wspinaczkach, o kulturze tybetańskiej, o tradycjach mieszkańców Nepalu
• godz. 20:30 – atak szczytowy – o wyprawie na Everest i Lhotse. W mroku nocy, zdjęcia z gór wysokich będą prezentowały się wyjątkowo! Całość wypełniona opowieścią z wyprawy!
Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się również z samochodami terenowymi, które udostępni OffRoad Garage Zdebski 4×4. Pojazdy będzie można zobaczyć już od godz. 18:00. Organizatorem Górskiej Sceny Letniej jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Zaprasza całe rodziny, 3 sierpnia na godz. 19:00, do Amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia.