Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-05-15 21:08:31 przez system

O rety! Portrety! Zagłosuj na Ochronkę

Stowarzyszenie Ochronka Dom-Serce-Ludzie zachęca do głosowania na projekt „O RETY! PORTRETY”, którego celem jest poprawa wizerunku i samooceny młodych osób z osiedli odległych od centrum miasta oraz innych podopiecznych Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży przy ul. Sienkiewicza w Bochni.

W ramach projektu odbędą się plenerowe warsztaty i sesje fotograficzne, m.in. na terenie osiedli socjalnych z udziałem tamtejszych mieszkańców i streetworkerów. W ich wyniku powstaną portrety dzieci lub dzieci z opiekunami, które zostaną zaprezentowane podczas wernisażu / wystawy na terenie osiedla lub przy placówce. Następnie wybrane zdjęcia zostaną wyeksponowane w formie galerii w Ochronce i ozdobią wyjątkowy kalendarz, który będzie prezentem dla wszystkich uczestników i gości projektu.

Żeby projekt został zrealizowany, potrzebne są głosy klientów Tesco, oddawane w lokalnych sklepach sieci: Bochnia Proszowska 1, Bochnia Partyzantów 2, Kłaj 820, Niepołomice Akacjowa 8G. Robiąc zakupy w dniach 7.05–4.06.2018 r. razem z paragonem otrzymujesz żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o przyznaniu na ich realizację grantów wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Program „Decydujesz, pomagamy”, polegający na wspieraniu inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności organizuje w całej Polsce Fundacja Tesco. Więcej o akcji TUTAJ.