Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-01-29 19:34:22 przez system

O solidarności chrześcijańskiej w Civitas Christiana

Solidarność chrześcijańska w kontekście rozwoju społeczno-gospodarczego to temat styczniowego spotkania z cyklu "Katolicka nauka społeczna", które odbyło się w środę w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni.

Człowiek jest Twórcą całego życia gospodarczo-społecznego, jego celem. Doskonalenie świata, świata techniki, poszukiwanie nowych sposobów efektywnego i jeszcze skuteczniejszego wytwarzania środków do życia musi łączyć się z respektowaniem niepowtarzalnej godności i powołania człowieka, jego podstawowych potrzeb, w tym środków do życia i utrzymania rodziny.

Solidarność chrześcijańska, opierając na zasadach katolickiej nauki społecznej, stanowi wyraz troski o społeczny wymiar życia człowieka i zaspokajanie - mówił ks. dr Marek Mierzyński, asystent stowarzyszenia, 24 stycznia 2018 r.

Wykładu ks. dra Marka Mierzyńskiego wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Bochni oraz Zespołu Szkół nr 2 w Bochni, ks. Dariusz Bugajski i członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia.