Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-08-30 20:36:05 przez system

O zabytkach w bocheńskim w muzeum

Od kilku lat Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni uczestniczy aktywnie w akcji Starostwa Powiatowego pod nazwą „Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego”. W dniach 2 i 3 września muzeum, zaprasza na bezpłatne zwiedzenie wszystkich ekspozycji w godzinach od 10.00 do 18.00, a także do uczestnictwa w trzech dodatkowych wydarzeniach, które mają na celu wywołanie głębszej refleksji nad rolą społeczną zabytków i ich znaczeniem.

2 września (w sobotę) o godzinie 16.00 prof. dr hab. Andrzej Gaczoł (Politechnika Krakowska. Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków) wygłosi wykład pt. Rekonstrukcje zabytków architektury.

3 września (w niedzielę) o godzinie 12.00 muzeum proponuje zwiedzenie wystawy Więcej niż szkoła, poświęconej dwóchsetletnim dziejom Gimnazjum i kontynuującemu jego tradycje Liceum Ogólnokształcącemu im. króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Przewodnikiem po ekspozycji będzie jej autor, Jan Flasza.

3 września (w niedzielę) o godzinie 16.00 muzeum zaprasza na autorską prezentację multimedialną Wojciecha Salamona pt. Świątynie w powiecie bocheńskim – ukryte skarby.