Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-28 13:54:47 przez system

Oratorium: 4Szmery i Another Pink Floyd charytatywnie dla dzieci

Pełna do granic możliwości sala, muzyka z wysokiej ligi, bardzo dobra zabawa oraz mieszkańcy Bochni chcący pomagać. Tak wyglądał niedzielny (27 grudnia) wieczór w Oratorium św. Kingi, gdzie miał miejsce Doroczny Koncert Charytatywny Fundacji Auxilium.

Koncert charytatywny Fundacji Auxilium tuż po Bożym Narodzeniu stanie się zapewne coroczną tradycją. Po raz drugi przedstawiciele fundacji zbierali fundusze dla dzieci, wymagających specjalistycznej i kosztownej opieki. W tym roku robili to przy wsparciu takich muzycznych zespołów jak 4Szmery, PIS (Piotr Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz) oraz Another Pink Floyd. Jako goście zagrali i zaśpiewali także Robert Rybka – saksofon oraz Maciej Furmański razem z jego 19-letnią córką Barbarą. Podczas utworu Ride On na scenie z 4Szmerami pojawił się także Sebastian Riedel.

Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem. W Oratorium zabrakło miejsc nawet stojących. Podczas przerw trwała licytacja. Jako pierwsza sprzedana została statuetka Józefa Różyńskiego, bocheńskiego muzyka, którą otrzymał za całokształt twórczości. Uzyskana kwota to 2100 zł. Drugi zlicytowany przedmiot to fotografia Katarzyny Derdy, przesłana do Bochni z Chicago. Została sprzedana za 1200 zł.

Another Pink Floyd, główny gość tegorocznego koncertu, to polski tribute band legendarnego angielskiego zespołu. Krakowska grupa proponuje na swoich koncertach trzy godziny magicznej podróży w świat dźwięków prosto z „Dark Side of The Moon”, „The Wall”, „Wish You Were Here” „Animals”, czy „The Division Bell”. Część tych utworów jak również 17-minutowy „Dogs” zabrzmiały z bocheńskiej sceny. Podczas „Wish You Were Here”, na scenie pojawił się Marcin Furmański z córką, na gitarze zagrał Piotr Lekki, a za perkusją zasiadł Wojciech Feć. Muzycy Evening Standard wzbogacili dodatkowo i niespodziewanie swoim wykonaniem ten utwór.

Koncert był transmitowany na żywo przez Internet. Transmisję oglądali również goście restauracji Ambrozja w Nowym Wiśniczu, gdzie także sprzedawano cegiełki.

Kwota, która w wyniku tego wydarzenia zasiliła konto Fundacji, to 31 680 zł i 1 euro (złożyły się na to cegiełki, licytacje, datki do puszek oraz wpłaty na konto).

Organizatorzy serdecznie dziękują: zespołom, technice za wytworzenie niepowtarzalnego klimatu i show, firmom wspierającym, Michałowi i Ani czyli Paszczaki Gotują, których pyszne i zdrowe dania można było skosztować podczas trwania koncertu, wolontariuszom, mediom za promocję działań charytatywnych oraz wszystkim darczyńcom o dobrych serduchach, bez
których taki sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia.

Cała zebrana kwota została przekazana na potrzeby podopiecznych Fundacji i pomoże im w codziennej walce z chorobą.

"Czasbochenski.pl" był patronem medialnym tego wydarzenia.