Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-13 15:20:27 przez system

Orkiestra Dęta Okulice świętowała 80-lecie istnienia

W niedzielę 8 maja miał miejsce koncert Jubileuszowy z okazji 80-lecia istnienia Orkiestry Dętej w Okulicach. W ramach uroczystości odbył się Przegląd Orkiestr Dętych, podczas których zaprezentowały się Orkiestra Dęta z Grobli, Orkiestra Dęta z Baczkowa, Orkiestra Dęta „Die Kremnitztaler” z Austrii oraz Orkiestra Dęta Okulice.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertami poszczególnych orkiestr, które podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Uczestnicy otrzymywali puchary oraz dyplomy, które wręczał Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej oraz Pani Dyrektor GCKCziS w Rzezawie Pani Renata Prokop.

Kolejnym punktem jubileuszu była uroczysta Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych członków Orkiestry Dętej oraz ich rodzin, która została odprawiona pod przewodnictwem księdza proboszcza Romana Majocha oraz księdza Józefa Piwowarskiego - długoletniego proboszcza parafii w Austrii, skąd przybyła Orkiestra „Die Kremnitztaler”.
Następnym punktem był wspólny koncert wszystkich zaproszonych orkiestr, które pod batutą Pana Mariusza Kurnika Kapelmistrza Orkiestry Dętej Okulice wykonały następujące utwory: „Instant Concert”. „Freundschaftsklange” oraz „Happy Marching Band”. Została też przedstawiona historia działalności Orkiestry Dętej z Okulic.

Zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę zdjęć z długoletniej działalności orkiestry. Została również wystawiona Księga Pamiątkowa, do której mogli wpisywać się wszyscy zaproszeni goście oraz sympatycy składając życzenia jubilatom.
Na koncert przybyli licznie zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, rodziny członków orkiestry, a także osoby, które we wcześniejszych okresach grały w orkiestrze oraz mieszkańcy gminy i innych miejscowości.

Na zakończenie wydarzenia odbyła się uroczysta kolacja, która była okazją do rozmów i wspomnień sięgających początków działalności orkiestry.