Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-05 09:22:30 przez system

Ostatni w tym roku koncert Bochnia Rocks

W niedzielę 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu Bochnia Rocks! Wystąpi izraelski gitarzysta Yossi Sassi z zespołem. Będzie to jego jedyny koncert w Polsce, który rozpocznie się o godzinie 19.00.

Yossi Sassi, doskonale znany fanom na świecie dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu, łączy muzyczne korzenie ze współczesną muzyką, wznosząc gatunek oriental metalu na niespotykane do tej pory wyżyny.

Uznany za „Top Newcomer 2012” przez czytelników magazynu Rock Hard za swój solowy debiut „Melting Clocks”, Sassi umiejętnie łączy Wschód z Zachodem, rock z folkiem i tradycyjne instrumenty akustyczne z wirtuozerską gitarą elektryczną.
Posiadając ponaddwudziestotrzyletnie doświadczenie jako producent kompozytor i aranżer oraz współzałożyciel izraelskiego zespołu Orphaned Land, Yossi wzbija się ponad nowe muzyczne horyzonty. Sassi znany jest ze swojego nieustannego poszukiwania nowych muzycznych brzmień i przekraczania stylistycznych barier oraz czerpania inspiracji z nowopoznanych kultur całego świata.

Yossi Sassi gra na siedemnastu rodzajach gitar i tradycyjnych instrumentów akustycznych. Dzielił scenę z wieloma światowymi muzykami: Metallica, Steve Vai, Marty Friedman, Steven Wilson, Dave Lobardo, czy Ron „Bumblefoot” Thal.

Jako sceniczny weteran, z kilkuset występami na całym świecie, Yossi daje około 80 koncertów rocznie w 30 krajach. Jest wynalazcą Buzuki Guitar, instrumentu łączącego w sobie tradycyjny instrument akustyczny i gitarę elektryczną. Wystąpił z przemową „Siła muzyki w jednoczeniu ludzi” na konferencji TED (Technology, Entertainment, and Design). Jest także czterokrotnym laureatem nagród pokoju i przyjaźni, nadanych przez miasta i rządy.

W czerwcu 2014 r. na rynku ukazała się druga solowa płyta artysty „Desert Butterflies”. Nagrywana w czterech krajach, na trzech kontynentach, łączy tradycyjne dźwięki z nowoczesnymi brzmieniami. Jest to koncepcyjny album, zachęcający słuchaczy do rozważań nad codzienną rutyną, pustyniami naszych żywotów, zachęcający do rozwijania żagli w pogoni za marzeniami, do wyrwania się z błędnych założeń, wyjścia z wewnętrznych kokonów i przeistoczenia się w piękne motyle.

W nagraniach udział wzięli tacy muzycy jak Marty Friedman (ex-Megadeth), Ron „Bumblefoot” Thal (Guns’n’Roses), Mariangela Demurtas (Tristania) i wielu innych.

Yossi Sassi przyjedzie do Polski 13 grudnia, by dać jedyny koncert w kinie Regis w Bochni.
Muzykowi towarzyszyć będą:
Or Lubianiker – bas
Shay Ifrah – perkusja
Ben Azar – gitara
Roei Friedman – instrumenty perkusyjne
Mariangela Demurtas – wokal.
Wieczór otworzy jeden z czołowych przedstawicieli izraelskiego progresywnego metalu, zespół Oceanic.

Bochnia Rocks!
Yossi Sassi
kino Regis
13 grudnia 2015, godz. 19.00.
Bilety, w cenie 40 zł, do nabycia w sekretariacie MDK i w kasie kina Regis oraz na ticketPro.