Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-03-25 13:16:31 przez system

Pokaz mody na zakończenie wernisażu w „Plastyku”

22 marca w wiśnickim Liceum Plastycznym odbył się wernisaż prac i wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie”, przeprowadzonym pod patronatem honorowym minister edukacji narodowej.

Na konkurs zgłoszono łącznie 478 prac z 74 szkół i placówek, rozsianych po całej Polsce. Nagrody przydzielono w 4 kategoriach: malarstwo, rysunek, fotografia i grafika.

W dziedzinie malarstwa I miejsce zajęła Aneta Krzos z gimnazjum nr 11 w Tarnowie, w dziedzinie rysunku – Marzena Makusek z gimnazjum w Tokarni, w dziedzinie fotografii – Zuzanna Idzi z gimnazjum w Dobczycach, a w dziedzinie grafiki – Jan Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Grand Prix konkursu zdobyła Zuzanna Idzi, a nagrodę rektora krakowskiej ASP przyznano Hildegardzie Szyc z gimnazjum w Jadownikach.

Po zakończeniu ceremonii wręczania nagród odbył się konkurs mody, w którym w role modelek wcieliły się uczennice „Plastyka”, pokazując własnoręcznie zaprojektowane ubiory, a później miał miejsce pokaz taekwondo w wykonaniu adeptów tego sportu walki, zrzeszonych w przyszkolnym klubie.