Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-10 08:45:11 przez system

Półkolonie w MDK

Dwa turnusy organizowanych przez MDK półkolonii, dwa turnusy półkolonii z robotyką, dwa spektakle teatralne, seanse kinowe to propozycje spędzenia wakacyjnych dni w siedzibie Miejskiego Domu Kultury przy ul. Regis 1.

Dwa tygodniowe turnusy półkolonijne zaplanowano w terminach 20-24 lipca oraz 3-7 sierpnia.
W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, spacery, spektakl teatralny, seans filmowy i inne atrakcje. Półkolonie skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 9-13. Liczba miejsc ograniczona

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie MDK przy ul. Regis 1 oraz pod nr tel. 14 611 69 35.

„Wakacje kreatywnej technologii” tak nazwano półkolonie z robotyką, które zaplanowano w terminach 27-31 lipca (Ekorobotyka) oraz 17-21 sierpnia (Kosmiczna przygoda), w godzinach 9-16. Zajęcia obejmują pięć dni intensywnego kursu robotyki z elementami elektroniki, projektowania i druku 3D oraz zajęć ruchowych. Wyjątkowym uczestnikiem zajęć będzie specjalny pracownik NAO – profesjonalny robot humanoidalny.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.kreatech.pl

W czasie wakacji w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa edukacyjne spektakle teatralne skierowane do dzieci: Cztery pory roku-lato (23 lipca, godz. 11) oraz Skrzat Titelitury (6 sierpnia, godz. 11).

Cztery pory roku – lato (23 lipca 2015, godz. 11:00)
Spektakl na podstawie przygód Kubusia Puchatka według A. A. Milne.
Kubuś budzi się pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie lata. Tymczasem, przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Lato. Spektakl porusza tematykę zmian w przyrodzie, letnich prac polowych i wakacji.
Czas trwania: 40 min.

Skrzat Titelitury (6 sierpnia 2015, godz. 11:00)
Przedstawienie oparte na mniej znanej baśni Braci Grimm.
Opowieść o córce młynarza, która przez swojego ojca – niepoprawnego chwalipiętę, zostaje poddana ciężkiej próbie. Król każe jej uprząść ze słomy złoto… Jeśli wykona zadanie, zostanie królową. Z pomocą dziewczynie przychodzi Skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna będzie musiała drogo zapłacić… Spektakl uczy, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy zawsze rodzi złe konsekwencje.
Czas trwania spektaklu: 40 min.

Bilety na obydwa spektakle w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz kasie kina Regis.

Również w kinie Regis przygotowano ciekawy wakacyjny repertuar, szczegóły na stronie internetowej www.kino.bochnia.pl.