Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-06-12 19:33:51 przez system

Polski Piemont dużym sukcesem Mechanika!

Zajmowanie wysokich pozycji w konkursie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu to już tradycja dla uczniów ZS nr 1 w Bochni. W tym roku „mechanikowcy” zaprezentowali tam projekt gry planszowej pokazującej wkład mieszkańców Galicji w budowanie podstaw niepodległości pod nazwą Polski Piemont.

Podczas uroczystej Gali okazało się, że pomysł zrealizowany przez uczniów klasy 2L (Weronika Baran, Anna Bijak, Katarzyna Bocheńska, Julia Góra, Magdalena Dragan, Justyna Hudek, Kacper Krakowski, Mateusz Leśniak, Piotr Maciejowski, Kamil Malinowski, Natalia Trojan, Weronika Wrona) oraz 3K (Tomasz Dunaj, Jakub Goryczka, Damian Grudzień, Dawid Kokoszka, Patrycja Kosińska) zdobył II miejsce. Spośród 14 szkół zakwalifikowanych do finału z całej Polski.

W ubiegłym roku ZS nr1 odniósł zwycięstwo a dwa lata temu zajął drugie miejsce.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych i inkubator przyszłych elit! Pracujemy dla dobra Polski i tej samej postawy uczymy młodzież: profesjonalnie i praktycznie, na poważnie i z uśmiechem. Łącząc tradycję z nowoczesnością realizujemy trzy ścieżki naszej działalności: pielęgnujemy kulturę pamięci, przygotowujemy do samorządności i promujemy patriotyzm gospodarczy. Z sukcesem zachęcamy uczestników, aby przeszli od narzekania do działania. Dotychczasowe 5 edycji Akademii to kilkaset wykonanych przez młodzież lokalnych projektów społecznych! - można przeczytać na <http://anp.kj.org.pl/>.