Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-15 11:25:02 przez system

Popołudnie z folklorem

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni, stowarzyszenie „Word Net” z Włoch oraz Miejski Dom Kultury w Bochni zapraszają na koncert „Popołudnie z folklorem”, który odbędzie się w sobotę 17 września na scenie na Uzborni w Bochni. Swoje umiejętności zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie” oraz grupa „Amastra” z Sycylii.

W gminie Bochnia od 12 do 18 września gości 22-osobowa grupa młodzieży z Sycylii. Przybyli oni do Polski w ramach projektu Art Market realizowanego przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu z programu Erasmus+. Projekt jest efektem współpracy pomiędzy GCKCziS w Bochni a włoskim stowarzyszeniem „World Net”.

Jego myślą przewodnią jest wykorzystanie własnych pasji, w celu zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Założeniem projektu jest wzmocnienie więzi międzynarodowych, poznanie zwyczajów, historii, różnych aspektów życia codziennego i problemów z jakimi boryka się młodzież z Polski i z Włoch.

W trakcie tygodniowego pobytu młodzi ludzie wspólnie biorą udział w warsztatach, których celem jest szlifowanie własnych umiejętności w szeroko rozumianym zakresie kultury, sztuki, social mediów, fotografii itp. Przyjazd do Polski jest także okazją do poznania zwyczajów, miejsc o szczególnym znaczeniu dla naszego regionu. Włosi zwiedzili bocheńską Kopalnię Soli, wyjadą do Krakowa. Projekt stwarza również szansę do dyskusji nt. Unii Europejskiej i możliwości, jakie daje ona młodym ludziom.