Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-15 15:37:08 przez system

Powiat opracował kalendarium imprez

Prawie 300 imprez znajduje się w opracowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni „Kalendarzu wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych odbywających na terenie Powiatu Bocheńskiego w 2016 roku”.

W kalendarzu każdy mieszkaniec, turysta, młodszy czy starszy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać: 58 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej, Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego, Bochnia Rocks, 12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli czy Jarmark Wiśnicki oraz "Gala Operowa – światowe przeboje muzyki operowej i operetkowej" z okazji obchodów 400-lecia nadania praw miejskich w Nowym Wiśniczu. W kalendarzu znajdują się także VI Średniowieczne Spotkania u Bożogrobców jak również Piknik nad Zalewem w Łapanowie. Niektóre imprezy na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych czy turystycznych Powiatu Bocheńskiego, inne znalazły się w nim po raz pierwszy.

- Ten rok zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie dla bocheńszczyzny pod względem odbywających się wydarzeń. Cieszy fakt, iż z roku na rok coraz więcej imprez czy to kulturalnych czy sportowych jest dziełem stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie, czyli lokalnej społeczność. Jestem przekonany, iż z tak bogatej oferty każdy wybierze coś dla siebie – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński

W tym roku Wydział Promocji zaprosił do współpracy gminy, jednostki kultury, szkoły, stowarzyszenia i organizacje sportowe. Publikacja zawiera nazwę imprezy, datę, miejsce oraz krótki opis wydarzenia, na końcu kalendarza znalazły się również zdjęcia z wybranych wydarzeń. W opracowaniu znalazły się zarówno imprezy o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym.

Kalendarium jest dostępne TUTAJ