Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-27 19:14:25 przez system

Prawo jako norma życia społecznego w Civitas Christiana

Na temat „Prawa jako normy życia społecznego” mówił ks. dr Marek Mierzyński, asystent bocheńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana podczas spotkania zorganizowanego w czwartek ramach Katolickiej Nauki Społecznej.

Człowiek z natury jest bytem społecznym , chociaż obdarzony jest niezbywalną i niepowtarzalną godnością jako osoba ludzka odkupiona przez Chrystusa. Osobowość człowieka wyraża się w uczestnictwie w świetle umysłu Bożego wraz z niezależnością i podmiotowością naznaczoną wolnością oraz odpowiedzialnością w powołaniu do jedności człowieka z Bogiem. Prawo Boże odzwierciedlające się w ludzkim sercu stanowi zasadę i źródło dynamizmu w zaangażowaniu społecznym. Człowiek realizując „etykę serca” i stosując logikę daru wnosi cenny wkład w rozwój życia społecznego.

W spotkaniu wzięli udział członkowie stowarzyszenia, jego sympatycy oraz młodzież bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz diakon Krzysztof Pach Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej w bocheńskiej Bazylice św. Mikołaja.