Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-03-13 22:51:06 przez KacperGlod

Promocja książki „Bochnia i Ziemia Bocheńska. Podróż przez dzieje”. W czwartek spotkanie w muzeum

W czwartek, 16 marca, odbędzie się promocja książki Janusza Paproty pt. „Bochnia i Ziemia Bocheńska. Podróż przez dzieje”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30 w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera.

„Bochnia i Ziemia Bocheńska. Podróż przez dzieje” to książka, która powstała z pasji i szacunku do historii – zwłaszcza historii lokalnej.

Dzieło jest pierwszym od ponad 40 lat tak bogatym kompendium wiedzy o historii Bochni i regionu. Autor oraz wydawca postanowili stworzyć publikację poświęconą dziejom Bocheńszczyzny nie w formie trudnego, nieprzystępnego dzieła naukowego, lecz popularnonaukowego, przeznaczonego dla możliwie szerokiego grona czytelników.

Historia Bochni i regionu jest tu pokazana barwnie i ciekawie, w oparciu o szeroką i rzetelną bazę źródłową. Książka napisana jest z lekkością i polotem, który nie zawsze towarzyszy dziełom historycznym. Jej lektura wciąga, a atrakcyjna szata graficzna czyni ją jeszcze przyjemniejszą.

Wydanie publikacji zbiegło się z jubileuszem 770-lecia lokacji Bochni, stając się jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów jubileuszowych.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/zaproszenie.png

Czytaj więcej:

Dwie publikacje na 770 lat Bochni