Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-03-15 11:51:18 przez system

Przegląd filmów krótkometrażowych w kinie Regis

Kino Regis gorąco zaprasza w dniach 19-23 marca na przegląd polskich filmów krótkometrażowych, biorących jednocześnie udział w ogólnopolskim konkursie filmowym, odbywającym się w ramach ósmej edycji Short Waves Festival. Festiwalowa publiczność w kinie Regis i kilku miastach Polski (Warszawa, Kraków, Gdańsk) wybierze w głosowaniu najlepszy polski krótki metraż.

Na przegląd składają się filmy:

Dokument (reż. Marcin Podolec) animacja / 2015 / 6’55’’
Obserwujemy dzień z życia 60-letniego mieszkańca małej miejscowości na prowincji. On i żona w za dużym domu. Codzienne zajęcia mężczyzny, takie jak picie kawy czy telefonowanie do dzieci, przeplatane są jego wspomnieniami i refleksjami. Mężczyzna marzy o pięknie, jednak pozostaje boleśnie świadomy rzeczywistości.

Moloch (reż. Szymon Kapeniak) fabuła / 2015 / 32’00’’
Roma, Stach i Chudy pracują nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Roma wdaje się w płomienny romans i postanawia odejść z pracy. Uczucie staje się dla niego pretekstem do zmienienia swojego życia, co nie podoba się jego kolegom. Tak zawiązuje się jedna z wielu wersji opowieści o Kainie i Ablu.

Daniel Spaleniak - Back Home feat. Katarzyna Kowalczyk (reż. Weronika Izdebska) teledysk / 2016 / 4’33’’
Przestrzeń. Chłodne, rześkie powietrze, spienione fale obmywają brzeg, w miejscu w którym chmury sięgają ziemi cienka linia niedosięgalnego horyzontu. Czego szukasz?

Obiekt (reż. Paulina Skibińska) dokument / 2015 / 14’25’’
Kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiedziany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

Dzień Babci (reż. Miłosz Sakowski ) fabuła / 2015 / 30’00’’
Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą "na wnuczka". Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, ta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Kobieta proponuje mu układ, który splata ich losy w nieoczekiwany sposób.

Umowa (reż. Ewa Smyk ), animacja / 2015 / 4’29’’
Animacja poklatkowa opowiadająca o tradycyjnych oświadczynach we wsi Dobrowoda na Podlasiu w latach 50. i 60. XX wieku. Scenariusz powstał na podstawie fragmentu dziennika Mikołaja Smyka – dziadka autorki. „Umowa” jest osobistą refleksją na temat pamięci rodzinnej.

Jacek Sienkiewicz - Drifting (reż. Michał Marczak). teledysk / 2015 / 4’54’’
„Drifting” to wyprawa do miejsca, gdzie muzyka wprawia ludzi w ekstatyczny trans, gdzie nikt nie przejmuje się rzeczywistością. Klip jest częścią pełnometrażowego filmu “Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, który został nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię filmu dokumentalnego.

Łączny czas: 94’16’’

Krajowa Siódemka (Short Waves Festival)
19-23 marca, mała sala, 19-22 marca, godz. 20.00, 23 marca, godz. 20.30
Kino Regis, mała sala
Bilety: 10 zł
www.shortwaves.pl
www.facebook.com/festiwalshortwaves