Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-05-15 21:23:48 przez system

Raper Arkadio w II LO

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcące w Bochni odwiedził raper Arkadio, freestylowiec i mówca, który był gościem spotkania profilaktycznego w ramach cyklu „Z ciemności do światła”.

Raper Arkadio jest absolwentem dziennikarstwa, etyki i coaching’u oraz oficjalnym ambasadorem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii koncertując, ale też przybliżając swój autorski program profilaktyczny „Rób to, co kochasz”, zachęcając przy tym do pozytywnych zmian w życiu.

Artysta wygłosił przejmujące i osobiste świadectwo walki z nałogami i samym sobą. Przedstawił także swoją drogę nawrócenia. Świadectwo połączone było z prezentacją filmów, obrazów, teledysków i wykonaniem utworów hip hopowych z płyt Arkadio. Podczas spotkania zachęcał uczniów do kierowania się pasją i talentami, a nie presją środowiska.

Młodzież aktywnie brała udział w spotkaniu, włączała się w rozmowę, jednak największe wrażenie na zgromadzonych wywarł freestyle prowadzącego, który łączył słowa, wyrażenia zaproponowane przez młodzież. W Bochni powstał oryginalny utwór, zawierający w tekście takie słowa jak płatki z mlekiem , jajecznica i parówka. Na pewno przestrzegł młodzież przed wchodzeniem w nałogi i złe towarzystwo, pokazując na własnym przykładzie i przykładach innych ludzi, że nie kończy się to dobrze.

Ukazał również sposoby, w których możemy stanąć w prawdzie ze sobą, po to by podnieść poczucie własnej wartości, koncentrując się na tym co się nam udaje, na naszych sukcesach i talentach, lecz także mając świadomość własnych słabości i lęków. To spotkanie było natchnieniem do głębokich przemyśleń i refleksji u uczniów II LO, gdyż widać było że słuchali go bardzo aktywnie i z przejęciem.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas VII, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego.

Organizatorami byli: Elżbieta Zagórska, ks. Mateusz Duda i Katarzyna Rzepecka.