Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-20 16:24:40 przez system

Rysunek piórkiem Lesława Chorążego

W piątek, 23 października o godzinie 18:30 w Galerii Chełm odbędzie się otwarcie wystawy Lesława Chorążego. Wernisaż wystawy uświetni koncert kwartetu GLAS w składzie: Gabriela Klimiec, Joanna Święszek, Lesław Chorąży i Stanisław Drużkowski. Wystawa potrwa do 6 listopada. Wstęp wolny.

Lesław Chorąży
Urodzony 20 sierpnia 1955 w Krakowie, szkoła średnia: V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie i Szkoła Muzyczna II stopnia w klasie kontrabasu i śpiewu solowego.

Studia : Akademia Muzyczna w Krakowie – Wydział wokalny oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna -Wydział Wychowania Muzycznego w Kielcach.

Od 1982 roku śpiewa w chórze Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Równolegle z działalnością muzyczną zajmuje się plastyką, w latach osiemdziesiątych głównie malarstwo olejne i tempera, obecnie także rysunek piórkiem.

Rysunki są wykonywane atramentem lub tuszem na grubym, fakturowanym papierze akwarelowym, przy użyciu cienkiej stalówki lub rapidografu o średnicy 0.18mm. Technika rysunku jest bardzo pracochłonna, wymagająca dużej precyzji, pracę o wymiarach zbliżonych do A3 rysuje się nawet 2 miesiące.

Z uwagi na strukturę pracy i czas jej wykonania, należy zadbać także o jak najmniejszą ilość pomyłek, a więc zabrudzeń, chlapnięć, zadarcia papieru itd., bowiem poprawki są niezmiernie trudne.