Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-08 15:35:23 przez system

Salinada - święto smaku, sztuki i soli

Przed nami pierwsza edycja Salinady. Projekt stworzony przez Fundacja Salina Nova to mieszanka kreatywności, wyobraźni, wiedzy, entuzjazmu oraz inspiracji dziedzictwem salinarnym Bochni, z których powstaje wyjątkowa alchemia Smaku, Sztuki i Soli.

Smakowanie Bochni - Miasta Soli najlepiej zacząć od koncertu "Marek Piekarczyk - akustycznie" w piątek 10 lipca na Rynku. W sobotę organizatorzy zapraszają na „Romantyczną Kolacyjke" z Agnieszką Perepeczko, aktorką z zawodu, pisarką z zamiłowania. Wszystkim, którzy cenią sobie zdrowie i dobrą kuchnię w pełnej smaku oprawie organizatorzy polecają niedzielny EkoJarmark - „Gildia Dobrego Smaku”.

Miłośnicy "street-artu" będą mogli podziwiać artystyczną instalację „Ogród Sztuki i Soli” na Plantach Salinarnych w Bochni z udziałem awangardowego twórcy Ryszarda Paprockiego. W programie również spektakl multimedialny „Kalwaria Życia” Mariana Rynkiewicza, pioniera polskiej diaporamy, który będzie prezentowany na frontonie Bazyliki im. św. Mikołaja w Bochni.

Z miłości do soli i miasta zorganizowana zostanie „ArchiFiesta” - plenerowe warsztaty architektoniczne na Plantach Salinarnych, gdzie powstanie makieta „Salinarnego Kampusu Wyobraźni”, inspirowana społeczną wizją centrum Bochni. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, nagrodzonych w konkursie naszej Fundacji.

Pełny program można znaleźć TUTAJ