Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-04-25 23:00:43 przez Czas2012

Siedlecanie i Orkiestra Baczków z nagrodą ministra

W minioną niedzielę 24 kwietnia w Hali Sportowej w Łapczycy zaprezentowała się po raz kolejny Orkiestra Baczków i jak zawsze zorganizowali wszystkim fanom dobrej muzyki prawdziwą muzyczną ucztę.

Występ Orkiestry dostarczył wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Finaliści programu "Mam talent" już zdążyli nas wszystkich przyzwyczaić do występów na bardzo wysokim, światowym wręcz poziomie, ale każdy ich koncert wnosi coś nowego, inne emocje i zachwyt. Wczoraj na scenie Orkiestrze Baczków towarzyszył Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, który również pięknie się zaprezentował – komentował występ wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek.

Głównym gościem był m.in. Wiesław Krajewski - Posłeł na Sejm RP, który po występie na ręce Wojciecha Zwierniaka i Eweliny Łubik-Węgrzyn przekazał specjalne nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz dla Orkiestry Baczków przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotra Glińskiego.

Występ orkiestry odbył się jeszcze w ramach minionych Świąt Wielkanocnych i zatytułowany był „Radość i Nadzieja”. Wykonawcy wykonali utwory których wątkiem było właśnie dawanie nadziei, która jest istotą Wielkanocy. Patronat honorowy nad koncertem objął Pan Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski, także obecny na koncercie.

Oprócz orkiestry z Baczkowa wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bochni, która zaśpiewa o tym, jak sami pojmują „nadzieję”. Pozostali wokaliści podejmowali tematy Świąt Wielkanocnych, szczęścia, równości, braterstwa. Ze sceny wędrowały dźwięki wielu znanych utworów: „Wznieś serce nad zło”, ”Co mi panie dasz”, „Cichosza”, „Małe szczęścia”. Na koniec zaprezentował się młody wykonawca z Ukrainy śpiewając utwór „Tolerancja” dziękując Polakom za pomoc jego rodakom. Oprócz zespołów występowali obok siebie ksiądz, raper oraz niepełnosprawni chłopcy.

Zwieńczeniem koncertu był występ Orkiestry z Baczkowa prezentującej wszystkie 3 utwory wraz z choreografią, które prezentowała w finale programu „Mam Talent”, co bez wątpienia dało wiele radości i niesamowitych muzycznych wrażeń wszystkim obecnym.

Ogromnie mi miło, że na koncert przybyło tylu wspaniałych gości. Cieszę się, że Orkiestra może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego w osobach Pani Marta Malec-Lech Członka Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Piotra Dziurdzi Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Dziękuję Mariuszowi Zającowi Radnemu Rady Powiatu Bocheńskiego, za obecność na koncercie oraz wspieranie działalności Orkiestry.

Gratuluję wszystkim członkom Orkiestry w szczególności kapelmistrzowi Wojciechowi Zwierniakowi - jesteście wspaniali i jestem z Was bardzo dumny. Gratuluję również wspaniałym wokalistom, którzy wsparli Orkiestrę w tworzeniu tego niesamowitego widowiska: Aleksandrze Gawłowicz, Monice Wojciechowskiej, Wiktorii Kasprzyk, Justynie Janik, Aleksandrze Ślusarz, Tomaszowi Jarosz, księdzu Łukaszowi Buksa, OFM Roman Bardun oraz raperom: Bartoszowi Skoczyńskiemu oraz Arkadio. Na koniec dziękuję Starowicz Andy, który świetnie dba o oprawę całego widowiska – to słowa wójta Marka Bzdeka dziękującemu za występ i zapewniającemu o swoim wsparciu dla wszystkich utalentowanych artystów.

fot. Beatus-Fotografia