Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-01-07 13:38:14 przez system

Specjalny program „Śląska” na Koncert Noworoczny

W niedzielę 17 stycznia wystąpi w Bochni z Koncertem Noworocznym zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na występ w Bochni Zespół przygotował specjalny program. Prócz absolutnych hitów z „A to Polska właśnie”, będzie można usłyszeć największe przeboje operetkowe, a także utwory z repertuaru europejskiego. Koncertowi, jak co roku, towarzyszyć będzie kwesta na rzecz pacjentów hospicjum domowego im. bł. E. Bojanowskiego.

Pierwszą część koncertu będzie stanowił repertuar z programu „A to Polska właśnie” z pieśniami i tańcami ludowo-narodowymi takimi jak: trojak, Karolinka, kujawiak-oberek, Szła dzieweczka, tańce podhalańskie.

Drugą część wypełni repertuar operetkowy (m. in. takie przeboje jak: Wielka sława to żart, Brunetki, blondynki, O sole mio) oraz utwory z repertuaru europejskiego jak: tańce irlandzkie, tańce węgierskie, tańce słowackie, czy Zorba. Nie braknie największego hitu zespołu czyli krakowiaka.

Przed koncertem, w przerwie i po jego zakończeniu członkowie Zarządu Hospicjum Domowego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni będą zbierać datki do puszek.

Bilety na koncert są jeszcze dostępne w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury (w godz. 8 – 16) i w kasie kina Regis (po godz. 16).