Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-03-07 14:35:36 przez system

Śpiewali o miłości w obcych językach

23 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbył się po raz pierwszy Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. Przedsięwzięcie muzyczne było adresowane do uczniów szkół średnich i gimnazjów Powiatu Bocheńskiego.

Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w nieco innej formie tj. poprzez śpiew, ale i też kształcenie wrażliwości i kultury muzycznej. Uczestnicy konkursu prezentowali wybrany przez siebie utwór muzyczny o tematyce miłosnej w językach: angielskim (angielska piosenka górą), niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Impreza podzielona została na dwie części. W pierwszej śpiewali uczniowie wszystkich bocheńskich szkół średnich oraz Liceum Plastycznego z Nowego Wiśnicza.

Z kolei w drugiej prezentowali swoje zdolności gimnazjaliści. Konkurs był objęty patronatem honorowym Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.
Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języków obcych i muzyki, miało trudne zadanie, bo poziom był dość wyrównany, dlatego przyznano nie tylko pierwsze trzy miejsca, ale i też wyróżnienie.

W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica z II LO, która zaśpiewała piosenkę pt. „Jolene” z repertuaru Dolly Parton, drugie miejsce zajęła Emilia Błasińska z ZS Nr 1, z piosenką „If I ain’t got you”, a trzecie- Julia Stawarz z I LO z piosenką „Can you feel the love tonight?” Wyróżniono też Annę Małecką z ZS Nr 1 w Bochni za wykonanie piosenki „Lovesong”.
Niespodzianką dla uczestników I części była też nagroda publiczności w postaci vouchera do Cafeterii Espresso. Otrzymał ją Robert Olchawa z ZS Nr 3.

W części gimnazjalnej zwycięzcą został Piotr Sieczka. Swoim śpiewem i genialnym pod każdym względem wykonaniem piosenki Rihanny ”Must be love on the brain” wygrał i zafascynował nie tylko jury, ale i też publiczność. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Nowakowska z Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych, natomiast trzecie Katarzyna Kamińska z piosenką Riptide „Vance Yoy”. Jury przyznało wyróżnienie Klaudii Trybule.

W konkursie wzięło udział 28 uczestników, którzy swoimi zdolnościami językowymi, odwagą zachwycili wszystkich. Każdy z nich na sam koniec tradycyjnie został poczęstowany pączkiem i ciastem.
Czwartkowe wydarzenie słowno-muzyczne, jak mówią organizatorki to pierwsze, własne innowacyjne przedsięwzięcie w szkołach Powiatu Bocheńskiego w Bochni.