Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-01-12 11:27:48 przez system

"Stary człowiek i... może" w kinie Regis - odsłona druga

Kino Regis serdecznie zaprasza wszystkich seniorów (choć nie tylko) w dniu 19 stycznia (godz. 10.00) na dedykowany im przegląd filmów krótkometrażowych.

Czas trwania: 60 minut
Cena pojedynczego biletu: 5 zł

Starość niejedno ma imię. Nie musi być smutna, samotna i przygnębiająca. Wystarczy znaleźć pasję, która da nam siłę do działania. Kolejna odsłona cyklu STARY CZŁOWIEK I MOŻE będzie pełna bohaterów, którzy traktują jesień życia nietypowo.

Poznamy John’a, który porzucił karierę neurochirurga i dostatnie życie, by jeździć na rolkach, Kobę, uczącą się obsługi zdobyczy technologicznych XXI wieku czy trójkę emerytów: Vala, Pete’a i Micky, którzy nie wyobrażają sobie życia bez pływania. Pięć filmów, różni bohaterowie, jedno przesłanie – stary człowiek może!

Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego pokazu dla grup (co najmniej 20 osób) w terminie do 26.01.2016. W celu ustalenia dodatkowego terminu prosimy o kontakt pod nr 14 611 69 01.

Filmy:

Slomo / Josh Izenberg
USA / 2013 / 16’30’’
Przygnębiony i sfrustrowany swoim życiem doktor John Kitchin rezygnuje z kariery neurochirurga i przenosi się na plażę. Tam przechodzi radykalną transformację w SLOMO, zamieniając swój fartuch laboratoryjny na rolki w poszukiwaniu wolności.

Zagroda kucyka / Joost Reijmers
Holandia / 2013 / 10’
Emma wyjeżdża z rodzicami na wakacje. Niestety nie może zabrać ze sobą ukochanego iPada. Prosi babcię, Kobę,, by zajęła się jej wirtualną farmą koni. Zadanie okazuje się dla Koby trudniejsze, niż przypuszczała.

Dwa okrążenia / Owen Trevor
Australia, Wielka Brytania / 2010 / 5’
Val i Pete pływają razem każdego ranka od przeszło siedemnastu lat. Raz w roku organizują wyścig - dwa okrążenia tam i z powrotem. Zawody, podczas których oszukiwanie to jedna
z najlepszych opcji.

Prostsze życie / Gunhild Enger
Szwecja / 2013 / 15’
Ing-Marie i Carl są bardzo zajęci. Ona trenuje, on zajmuje się ogrodem. Otaczają się gadżetami
zaprojektowanymi specjalnie po to, aby uczynić życie łatwiejszym, jednak w rzeczywistości stwarzają tylko więcej problemów.

Pan niewidzialny / Greg Ash
Irlandia, Wielka Brytania / 2013 / 13’30’’
Samotny, starszy mężczyzna wydaje się być niewidzialny dla otaczającego go świata. Jednak kiedy dociera do serca Londynu, bycie “niewidzialnym” staje się jego największą bronią.

Stary człowiek i może (2016)
Gatunek: komedie
Wtorek, 19 stycznia, godz. 10.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 5 zł

Przy współpracy z:
Short Waves Festival www.shortwaves.pl
Fundacja Ad Arte www.adarte.pl