Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-09 10:05:19 przez system

Steinbeck w kinie Regis

Kino Regis zaprasza na kolejną projekcję teatralną. Już w czwartek 12 marca o godz. 19.30 zobaczymy spektakl "Myszy i ludzie" na podstawie powieści - pod tym samym tytułem - autorstwa Johna Steinbecka (laureata nagrody Nobla).

Spektakl, wyreżyserowany przez Annę D. Shapiro, jest sceniczną adaptacją wydanego w 1937 roku dzieła jednego z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści protestu społecznego – Johna Steinbecka. Autor doskonale przedstawił w nim życie mieszkańców środkowej Kalifornii — ubogich farmerów, wywłaszczanych ze swojej ziemi i zmuszanych do emigracji zarobkowej, sezonowych robotników rolnych, trampów i włóczęgów.

„Myszy i ludzie” to wzruszająca i zarazem wstrząsająca historia dwóch przyjaciół – najemników, którzy marzą o prowadzeniu własnej farmy. Prosty, ale zaradny George (James Franco) opiekuje się umysłowo upośledzonym towarzyszem doli – Lenniem (Chris O’Dowd), który przez to, że nie rozumie, jak wielką siłą fizyczną dysponuje, sprowadza na siebie nieszczęście. Przedstawienie zarejestrowano 29 lipca 2014 na nowojorskim Broadwayu (spektakl z polskimi napisami).

Myszy i ludzie (NT live)
12.03.2015, godz. 19.30, duża sala kina Regis
Czas trwania: około 140 minut.
reżyseria: Anna D. Shapiro
w roli George’a: James Franco (m.in. „127 godzin”, „Obywatel Milk”)
w roli Lenniego: Chris O’Dowd (m.in. „Druhny”, „Dziewczyny”)
Bilety w cenie: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)