Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-03 13:37:17 przez system

Światowy Tydzień e-książki

W związku z obchodami Światowego Tygodnia E-książki, które przypadają od 1-7 marca 2015 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zachęca czytelników (i nie tylko) do korzystania z e-ksiązek i specjalnej oferty IBUK Libra.

Czytelnia internetowa IBUK Libra przygotowała dla czytelników wyjątkową niespodziankę - co miesiąc, począwszy od marca, na stronie głównej IBUKA Libry, będzie zamieszczana jedna z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu oraz publikacji popularnonaukowych. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni.

  • Dlatego zachęcamy wszystkich czytelników, którzy dotąd nie korzystali z zasobów czytelni elektronicznej do pobrania kodów PIN, niezbędnych do rejestracji i logowania się na stronie libra.ibuk.pl. Kody do logowania należy odbierać w Czytelni dla Dorosłych bocheńskiej Biblioteki, ul. Mickiewicza 5 – mówi dyrektor Biblioteka, Dorota Rzepka.

Po zalogowaniu można korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, takich jak: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek lub automatyczne generowanie bibliografii danej książki. E-książki można czytać na komputerach stacjonarnych w Czytelni dla dorosłych, bądź osobistych urządzeniach mobilnych mających dostęp do Internetu, w dowolnym miejscu i czasie.