Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-08-25 15:26:31 przez system

"Taka piękna katastrofa" w "kinie pod chmurką"

29 sierpnia (sobota) "kino pod chmurką" w bardziej komediowej konwencji. W amfiteatrze Parku Rodzinnym Uzbornia będzie można zobaczyć film "Taka piękna katastrofa" (2012) w reżyserii Todda Bergera. Początek o godz. 21.00.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę międzynarodową, głównie za specyficzne, dosyć nietypowe budowanie sytuacji komicznych na tle rozkładu konwencji społecznych. Wielokrotnie nagradzany, m.in.:
- Nagroda publiczności - Edmonton International Film Festival
- Nagroda publiczności - New Orleans Film Festival
- Nagroda Jury - BendFilm Festival

Opis filmu: Tracy (Julia Stiles) chce przedstawić swoim przyjaciołom nowego chłopaka (David Cross), podczas niedzielnego „brunchu par”. Od akceptacji znajomych zależy, czy Tracy umówi się z Glenem na następną randkę. Z przyjaciółmi jednak różnie bywa... Z miłego spotkania impreza przeradza się w kłótnię. Na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice i urazy. Na dodatek jedna z par ogłasza, że zamierza się rozstać, ale to jeszcze nie katastrofa! Najgorsze dopiero przed nimi..Atmosfera robi się gęsta, napięcie rośnie, procentów brakuje, a koniec jest bliski.

W główne role wcielili się m.in: Julia Stiles znana z ról w trylogii „Bourne”, „Poradnika pozytywnego myślenia” i serialu „Dexter", America Ferrera - zdobywczyni Emmy i Złotego Globu („Brzydula Betty”), Rachel Boston („500 dni miłości”), oraz komik i aktor David Cross („Zakochany bez pamięci”, „Arrested Development”).

Reżyser:TODD BERGER - reżyser, scenarzysta i aktor Todd Berger urodził się w Nowym Orleanie. Jego pierwszy film fabularny – „The Scenesters", pokazywany w 2010 roku na ponad 30 festiwalach światowych, zdobył uznanie krytków i nagrodę za najciekawszy film na Slamdance Film Festival. Pełnometrażowy dokument Bergera „Don't eat the baby: Adventure at Postkatrina Madri Gras" był wyświetlany na gali zakończenia New Orleans Film Festival w 2007 roku. Wspólnie z przyjaciółmi stworzył komediową grupę filmową Vacationeers, która odpowiedzialna jest za produkcję jego filmów, m.in. „Taka piękna katastrofa” i „The Scenesters”. Obecnie Todd pracuje w Los Angeles, pisząc scenariusze dla największych wytwórni MGM, DreamWorks Animation, Sony Pictures, Jim Henson Productions i The Disney Channel.