Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-05 15:45:47 przez system

The Aristocrats – koncert w Bochni

Po spektakularnym sukcesie trasy The Culture Clash Tour na przełomie 2013 i 2014 r. panowie z The Aristocrats przegrupowali siły i w czerwcu tego roku wydali trzeci studyjny album „Tres Caballeros”. Tres Caballeros Europe Tour 2015 rozpocznie się późną jesienią tego roku. W Polsce Arystokraci dadzą koncert w Bochni już 27 listopada.

Po trzech gęstych od nut albumach gitarzysta Guthrie Govan (Asia, Steven Wilson), basista Bryan Beller (Joe Satriani, Dethklok) i bębniarz Marco Minnemann (Joe Satriani, Steven Wilson) rozbili obóz w sławetnym Sunset Sound Studios w Hollywood, gdzie swoje legendarne albumy nagrywali Led Zeppelin, The Rolling Stones i Van Halen. Rezultat: dziewięć nowych kompozycji o większych i głębszych niż kiedykolwiek muzycznych wymiarach, z unikatowymi teksturami, wypełnionymi wielowarstwowymi sonicznymi przestrzeniami, podnoszącymi do rekordowych poziomów ponadnaturalną zdolność improwizacji zarówno poszczególnych muzyków, jak i zespołu, jako całości.

Ale spokojnie… wszystko jest pod kontrolą i nikt nie traktuje tematu, ani siebie zbyt serio, Arystokraci dalej mają większy muzyczny ubaw, niż jakikolwiek inny zespół spod znaku fusion.

„Sporo się nauczyliśmy od czasu, kiedy rozpoczęliśmy działalność jako zespół jakieś cztery lata, trzy płyty i miliard nut temu! I nasza najnowsza oferta handlowa w pełni oddaje ten stan wiedzy i ducha” mówi Guthrie Govan. „Decyzja o przetestowaniu materiału „na żywo”, w trasie, jeszcze przed jego nagraniem, rejestracja utworów w miejscu, gdzie czuć „mojo” największych albumów w historii rocka oraz wejście na najwyższy poziom muzycznego eksperymentu, z dogrywkami, zamiast typowej dla trio formuły nagrań na setkę, wszystko to spowodowało, że osiągnęliśmy na nowej płycie w pełni zadowalający nas efekt. Ponadto, jest to najbardziej interesujący materiał, jaki napisaliśmy sami dla siebie, dlatego mamy nadzieję, że efekt końcowy spodoba się naszym szlachetnym słuchaczom co najmniej tak samo, jak podoba się nam”.

The Aristocrats Tres Caballeros Europe Tour 2015
Bochnia, Oratorium Św. Kingi
27 listopada 2015 r., godz. 20.

Organizatorzy: Kubicki Entertainment, PiS, MDK w Bochni.

Bilety w cenie 85 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Bochni przy ul. Regis 1, w sekretariacie w dni powszednie między 8.00 – 16.00, w kasie kina Regis codziennie prócz czwartków od 16.00 do 20.00.