Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-13 17:30:50 przez system

Upowszechniali nawyk czytania

Od 30 maja do 5 czerwca wszystkie biblioteki w gminie Bochnia aktywnie włączyły się w akcję „Cała Gmina Bochnia Czyta Dzieciom” w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie uskrzydla!”. Jej głównym celem jest upowszechnianie nawyku czytania wśród najmłodszych.

Pracownicy bibliotek przygotowali ciekawą ofertę zajęć dla swoich najmłodszych czytelników. Niektóre Biblioteki zaprosiły osoby z zewnątrz do czytania, jak: w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łapczycy p. Stefanię Jochym – radną sołectwa Łapczyca, mł. kpt. Mateusza Satołę – strażaka z SP PSP w Bochni, w Bibliotece w Brzeźnicy – p. Małgorzatę Zuzię, w Bibliotece w Woli Nieszkowskiej – p. Monikę Brzegowy – pracownika szkoły w Nieszkowicach Wielkich, w Bibliotece w Siedlcu – p. Ewelinę Łubik – członkinię kapeli Siedlecanie.

W Woli Nieszkowskiej, Buczynie oraz Majkowicach przedstawiciele bibliotek powędrowali do pobliskich przedszkoli by sami czytać dzieciom.

W dwóch przypadkach dodatkową atrakcją okazały się prezentacje elementów związanych z pracą osób czytających. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łapczycy był to wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem, a w Bibliotece w Siedlcu – instrument muzyczny jakim jest okaryna.

Ponadto w wielu Bibliotekach dzieci wykonywały ilustracje do przeczytanych bajek, odpowiadały na zadawane im zagadki związane z tekstem, włączały się w dyskusję na ich temat, a nawet uczyły się piosenek.

Łącznie zorganizowano 13 spotkań w których wzięło udział ponad 370 osób.