Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-12-23 19:29:51 przez system

W Bursie świętowali Boże Narodzenie

Wśród wigilijnych spotkań nie zabrakło także uczniów zamieszkałych w bocheńskiej Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego. 22 grudnia miało tam miejsce spotkanie opłatkowe podczas którego odegrano tradycyjne jasełka grane przez uczniów.

Wigilijne spotkanie ma już za sobą młodzież z Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni. Uroczysta wieczerza odbyła się zanim uczniowie wyjechali na święta do swoich domów. Wigilijny wieczór jest jednym z ważniejszych wydarzeń w bursie. Tego wieczoru przy wspólnym stole zasiedli wychowankowie, obecni i byli pracownicy oraz absolwenci placówki.

Spotkanie rozpoczął występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Basińskiej. Dyrektor Bursy pani Janina Węglarz powitała gości słowami: „Noc w której Bóg stał się człowiekiem jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka”.

Wspólne kolędowanie, opłatek, blask świec, pięknie ubrana choinka oraz tradycyjne wigilijne potrawy sprawiły, że wspólnie spędzony czas pośród wychowanków upłynął w iście rodzinnej atmosferze.