Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-05-26 00:46:37 przez system

W Bursie zagościła poezja

We wtorek 22 maja Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni gościła w swoich progach gimnazjalistów i uczniów klas VII powiatu bocheńskiego. Okazją do spotkania był konkurs recytatorski. W tym roku odbył się on pod nazwą: KRAINA POEZJI „Pamięci Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.”

Młodzież recytowała wiersze poświęcone ojczyźnie, świętując przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób młodzi ludzie oddali hołd tym, którzy o wolną ojczyznę walczyli, którzy z tęsknoty i miłości do niej tworzyli piękną poezję. Ci młodzi ludzie prezentując utwory o losach „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” słowami poetki „Ziemio ojczysta....nie będę powalonym drzewem...” deklarowali swój wkład w budowanie wolnej ojczyzny.

Po obradach jury w skład której weszli: Dorota Rzepka – dyrektor Powiatowej i Miejskie Biblioteki Publicznej w Bochni, Renata Guzik – polonista z I LO w Bochni, Beata Kołodziej - polonista z II LO w Bochni wyłoniono trójkę zwycięzców. Zostali nimi:

I miejsce Natalia Czesak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy

II miejsce Patrycja Surma ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Rozdzielu

III miejsce Patrycja Stefanik z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie.

Ze względu na wyrównany poziom konkursu jury postanowiło przyznać jeszcze 2 wyróżnienia, które otrzymali:

Ewelina Korta z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edwarda Dembowskiego w Kierlikówce oraz Grzegorz Honkowicz – uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu.

Była to już VII edycja powiatowego konkursu KRAINA POEZJI, organizowanego pod patronatem Starosty Bocheńskiego.