Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-02-16 18:49:12 przez system

W Lipnicy nauczysz się strojenia palm

Wspaniałe, bijące rekordy wysokości palmy wielkanocne to domena mieszkańców Lipnicy Murowanej, z czego zna tę miejscowość cała Polska. Ale – każdy może poznać tę tradycję i nauczyć się strojenia palm. Z tego założenia wyszli w Domu Kultury z Lipnicy. 14 marca ruszają tam dwudniowe warsztaty regionalne pn. „„Lipnicka palma w tradycji i kulturze”.

Z oficjalnej strony gminy Lipnica Murowana możemy się dowiedzieć, że: Udział w warsztatach odbywających się w tych terminach jest bezpłatny. Na zgłoszenia osób indywidualnych bądź grup zorganizowanych – telefonicznie (14 6852108) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( kulturalipnica@wp.pl) - czekamy do 7 marca. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty organizowane są w celu podtrzymania pięknej tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, a także zainteresowania dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzenie wiedzy na ten temat. W trakcie zajęć uczestnicy mają także okazję spotkania z twórcami palm oraz organizatorami konkursu.

 • PROGRAM WARSZTATÓW „LIPNICKA PALMA W TRADYCJI I KULTURZE”:
  - Tradycja palmy wielkanocnej – wprowadzenie do tematyki warsztatów.
  - Józef Piotrowski – inicjator lipnickiego Konkursu Palm – przybliżenie postaci.
  - Konkurs Lipnickich Palm 60 lat temu – projekcja archiwalnego filmu z 1958 roku.
  - Symbol Niedzieli Palmowej – pokaz i warsztaty wykonywania lipnickiej palmy
  - Strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów i strojenia palmy.
 • Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych!