Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-24 10:31:47 przez system

W MDK powstanie sala dla zespołów muzycznych

Anna Kocot – Maciuszek , dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Bochni poinformowała miejskich radnych z komisji kultury, że w wakacje ruszy remont sali, w której ma powstać miejsce prób dla bocheńskich zespołów muzycznych.

Przez wakacje wyremontujemy jedno z pomieszczeń, nazywane przez nas galerią niebieską, w której stworzymy salę prób dla zespołów młodzieżowych. Chciałabym, żeby te zespoły w końcu wróciły do Miejskiego Domu Kultury, bo ta tradycja jest niezwykle bogata. Chciałabym też, żeby można było wykonywać tam nagrania – mówiła dyrektorka MDK podczas czerwcowej komisji kultury, która swoje posiedzenie odbyła w zarządzanej przez Annę Kocot – Maciuszek placówce.

Szefowa MDKj zaznaczyła również, że młodzież zamiast grać po różnego rodzaju garażach, gdzie ich twórczość ma małe szanse, żeby „wypłynąć” w świat, może trenować właśnie w Domu Kultury pod okiem instruktorów.

Anna Kocot – Maciuszek ma nadzieję, że przynajmniej od czasu do czasu takie warsztaty poprowadzi z młodzieżą Marek Piekarczyk, Piotr Lekki, Wojciech Famielec czy też Szymon Fortuna.