Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-02 13:30:01 przez system

W niedzielę Dzień Dziecka na Uzborni

W niedzielę 5 czerwca w Parku Rodzinnym Uzbornia przeprowadzony zostanie bogatszy niż co tydzień program a to z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku przypadł w środku tygodnia. Będzie turniej siatkówki, przedstawienia teatralne, dużo muzyki i konkursów. Czekają miłe nagrody. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 15.

Impreza rozpocznie się równolegle w amfiteatrze i na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na boisku rozegrany zostane turniej siatkówki, a w amfiteatrze wystąpią wychowankowie Miejskiego Centrum dzieci i Młodzieży „Ochronka” ze spektaklem „Bal u Franciszka”

Po „Ochronce” scenę opanują przedszkolaki z MP nr6. Grupa 4 „Zajączki” pokaże przedstawienie „Wyruszamy na wakacje”. O godz. 16 koncert „Wszystkie kolory lata” wykonają uczniowie szkoły Podstawowej Nr 2, a o godz. 17 inscenizację bajki „O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku” wykonają rodzice dzieci z grupy integracyjnej (nr 3) z przedszkola nr 2.

O godzinie 18 spektakl taneczny „Kopciuszek” wystawią instruktorzy i dzieci z Dance&Fitness House. Tę część imprezy przygotowuje Fundacja Auxilium.

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje, jak malowanie twarzy, ozdabianie ciasteczek (i ich zjadanie oczywiście) oraz wiele innych.

Przez cały czas trwania imprezy będą prowadzone zbiórki charytatywne na rzecz Filipa Tabora oraz Dorotki Botkowskiej. Obydwa maluchy są podopiecznymi Fundacji Auxilium. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 z rodzicami Filipka przygotowali specjalne stoisko, na którym będzie można za datek otrzymać urocze, ręcznie wykonane drobiazgi. Na rzecz Dorotki kwestować będą wolontariusze Fundacji Auxilium.

Organizatorami Dnia Dziecka na Uzborni są: Miejski Dom Kultury w Bochni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Fundacja Auxilium, Szkoła Podstawowa Nr 2, Miejskie Przedszkole Nr 2, Miejskie Przedszkole Nr 6.