Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-30 10:39:48 przez system

W niedzielę muzealny spacer po cmentarzu komunalnym

W niedzielę 2 października o godzinie 16.00 Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i 4 Drużyna Wędrownicza „Olimp” im. Jana Bytnara „Rudego” działająca przy Hufacu ZHP Bochnia im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zapraszają na spacer o bocheńskim Cmentarzu Komunalnym. Przewodnikiem będzie Grażyna Potępa.

W 72. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego uczestnicy Spaceru odwiedzą groby bochnian i warszawiaków, którzy byli jego uczestnikami, wspomną poległych w stolicy mieszkańców bocheńszczyzny, dowiedzą się o tych którzy przeżyli powstanie, ale nigdy do Bochni nie powrócili.

Spacer zorganizowany przy udziale bocheńskich harcerzy będzie hołdem złożonym nie tylko bocheńskim uczestnikom powstania, ale także tym, którzy jesienią 1944 roku pospieszyli z pomocą wysiedlonym warszawiakom przyjmując ich w swoich domach w Bochni i okolicznych miejscowościach. Dla jednych nasze miasto było tylko przystankiem w tej tragicznej wędrówce, inni strudzeni walką i ciężką podróżą pozostali na zawsze na bocheńskich cmentarzach. Na ich grobach uczestnicy spaceru zapalą znicze.

Zbiórka o godz. 16.00 przy głównej bramie wejściowej.