Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-17 15:30:11 przez system

W niedzielę teatrzyk w MDK

Bajkę „Skrzydlata historia” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w niedzielę 21 czerwca o godzinach 13 i 15. Wstęp wolny.

„Skrzydlata historia” to kolejna bajka przygotowana przez działającą od niedawna w Miejskim Domu Kultury (wcześniej przy Przedszkolu nr 5) grupę teatralną „otTAK”. Spektakl miał premierę w Dzień Dziecka, duża sala kina Regis wypełniona była po brzegi, dlatego też postanowiono spektakl wystawić jeszcze dwukrotnie.

Aktorzy w perfekcyjnie dopracowanych kostiumach i pięknej scenografii przekonują, że dobre słowo posiada ogromną siłę sprawczą a wiara w siebie jest kluczem do sukcesu.

„Skrzydlata historia” będzie miała także wymiar charytatywny, wolne datki będą zbierane na rehabilitację 7-letniej bochnianki Zuzi Trojan, cierpiącej na rzadkie schorzenie genetyczne - zespół Lejeune’a. Zuzia jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury lub kasie kina Regis, choć oczywiście nie są one konieczne - aby obejrzeć spektakl wystarczy przyjść w niedzielę do kina Regis na godzinę 13 lub 15.