Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-07-25 21:17:17 przez system

W piątek Historyczna Bocheńska Scena Letnia

Już w najbliższy piątek, za sprawą cudownych właściwości bocheńskiej soli, przeniesiemy się do zamierzchłych czasów początków Bochni - informuje Urząd Miasta. Zaprezentowana zostanie m. in. „Etiuda o dziejach Solnego Grodu”, przygotowana specjalnie na obchody 765. rocznicy lokacji miasta.

**


Na piątek 27 lipca 2018 r. zaplanowano drugie wydarzenie z cyklu Bocheńska Scena Letnia. Tym razem rozpocznie się ono o godz. 20:00, by łatwiej było wszystkim widzom poczuć klimat multiwizualnego widowiska. Organizatorzy zapraszają do Amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Warto przyjść punktualnie, bo piątkową scenę letnią rozpocznie „Etiuda o dziejach Solnego Grodu”, która wprowadziła w zachwyt samego Prezydenta RP podczas obchodów lokacji Bochni w lutym tego roku. Kilkunastominutowy spektakl w reżyserii Andrzeja Starowicza i Tomasza Ryncarza prezentuje kilka najważniejszych wydarzeń mających wpływ na powstanie i rozwój Bochni.

Przed widownią zaprezentują się wspaniali tancerze i aktorzy. Od najmłodszego z nich - 10-letniego Jonasza każdy kupiłby gazetę, nawet za ostatni grosz! - zapowiada Andrzej Starowicz - współtwórca spektaklu, który w piątek wcieli się również w rolę konferansjera.

Kolejny punkt programu będzie świetną okazją dla publiczności na zdobycie atrakcyjnych nagród. Przygotowano prosty, choć pewnie nie dla wszystkich, tematyczny quiz.

Na zakończenie zaprezentowane zostanie Multiwizualne Show Taneczno-Akrobatyczne, w którym zaprezentują się artyści różnorakich profesji. Przyjadą oni do Bochni z różnych miast w obszarze od Warszawy po Nowy Sącz i od Katowic aż po Charków na Ukrainie. Będą to również uczestnicy takich programów jak „You Can Dance”, „Got to Dance” oraz „Mam Talent”.

Historyczna Bocheńska Scena Letnia już w najbliższy piątek o godz. 20:00.

ZAPOWIEDŹ FILMOWA