Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-13 16:23:03 przez system

Wakacje w Miejskim Domem Kultury

Bardzo interesująco zapowiadają się wakacje w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych www.mdk.bochnia.pl oraz www.kino.bochnia.pl, na których na bieżąco zamieszczane są aktualne propozycje spędzenia wolnego czasu.

W budynku Miejskiego Domu Kultury odbędą się półkolonie dla najmłodszych (2 turnusy: 11-15 lipca oraz 8-12 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji.

Również w Miejskim Domu Kultury zaplanowano „Wakacje Kreatywnej Technologii” – zajęcia z zakresu konstruowania i programowania robotów, 2 turnusy w terminach 16-22 lipca („Lego Przygoda”) oraz 1-5 sierpnia („Minecraft: Story Kreatech”).

Wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dorosłych poprowadzi red. Przemysław Konieczny (w terminie dogodnym dla uczestników).

Otwarte warsztaty taneczne przeprowadzi Andrzej Starowicz, w terminie 4-8 lipca.

Wakacyjne indywidualne warsztaty wokalne pt. Lato polskiej piosenki, prowadzone przez Sarę Rynowską zakończą się koncertem w amfiteatrze na Uzborni.

W czasie wakacji w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa edukacyjne spektakle teatralne skierowane do dzieci: Calineczka (21 lipca, godz. 11) oraz Doktor Dolittle i przyjaciele (4 sierpnia, godz. 11).
Calineczka (21 lipca, godz. 11).

Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przenosi widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to opowieść o malutkiej , uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, z którą przenosi się w zaczarowany świat krainy Elfów. Widzowie uczestniczą czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy i wdzięczności.

Doktor Dolittle i przyjaciele (4 sierpnia, godz. 11)
Humoreska sceniczna o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym, mogą być inspirujące dla dziecięcych zabaw i działalności plastycznej. Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem.

W kinie Regis przygotowano ciekawy wakacyjny repertuar, w pierwszej połowie wakacji najmłodsi będą mogli obejrzeć:
Gdzie jest Dory - tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, Nemo i Marlinem, postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?
Bardzo fajny Gigant - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy.

Przez całe wakacje można oglądać dwie wystawy:
wystawę minerałów „Podziemne skarby Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. – olkuskie kopalnie rud”.
- wystawę pokonkursową przeglądu „Młodzi Plastycy 2016”.

Szczegóły w sekretariacie MDK, pod numerem telefonu 14 611 69 35 oraz na stronach www.mdk.bochnia.pl i www.kino.bochnia.pl.