Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-08 16:31:41 przez system

Warsztaty Rękodzieła Artystycznego

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza wszystkich chętnych na Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, w piątek 12 lutego o godz. 16.00.

Zajęcia adresowane są do młodzieży i osób dorosłych chcących spróbować swoich sił i odkryć tajniki sztuki rękodzielniczej. Poprowadzi je Alicja Paluch, której prawdziwą pasją jest postrzeganie i uwiecznianie piękna otaczającego świata. Potrafi uchwycić to piękno przy pomocy obiektywu aparatu fotograficznego, pastelowej techniki malarskiej, a także używając igły i wielobarwnych nici.

Swoje prace prezentowała na wielu wystawach, między innymi w: Galerii „Sokół” w Nowym Sączu (wystawa zbiorowa – prezentacja dorobku twórców z Piwnicznej i okolic, grudzień 1999), Domu Kultury w Piwnicznej-Zdroju (wystawa fotografii autorskiej, lipiec 2000), Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Filii Nr 1 – „Na barwnych ścieżkach zachwytu” wystawa malarstwa i fotografii (luty-marzec 2003), Piwnicznej-Zdroju w Pijalni Artystycznej – „Piękno haftowane” – wystawa haftu (sierpień 2007), Galerii Chełm „Tęczowe Ogrody Wyobraźni” – wystawa obrazów (sierpień 2013), Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Filii Nr 3 „Kolorowe wędrówki igły i nitki ” – wystawa haftu (lipiec-sierpień 2015)

Alicja Paluch próbowała swoich sił w malarstwie akwarelowym i olejnym, na papierze, płótnie i szkle. Jej wielką pasją jest haft krzyżykowy. Chętnie uczestniczy w różnych warsztatach, aby poznać nowe techniki plastyczne: m.in. decoupage, masa solna, origami, wiklina papierowa, bibułkarstwo, kanzashi. Własnoręcznie tworzy drobiazgi z „niczego” według własnego pomysłu. Wykonane przez siebie prace m.in. z wikliny papierowej prezentuje na swoim profilu społecznościowym Facebook - Artystyczne wędrówki Alicji (ZOBACZ), na którym chętnie dzieli się swoimi pomysłami z innymi.

Pierwsze spotkanie Warsztatów Rękodzieła Artystycznego odbędzie się pod hasłem „Wiklina papierowa”.