Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-21 13:10:47 przez system

Weekend na Uzborni – Hiszpania i jazz

W weekend 25 i 26 lipca Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia na spotkanie z kulturą północnej Hiszpanii (sobota) i koncert Sary Rynowskiej (niedziela).

W sobotę 25 lipca o godzinie 20 rozpocznie się spotkanie z kulturą północnej Hiszpanii. Nie braknie podróży muzycznej, a to za sprawą solistów Orkiestry Symfonicznej z Navarry. Kwartet smyczkowy Quatuor Europa wprowadzi publiczność w klimat gorącej Pampeluny ze słynną gonitwą byków i ludzi ulicami miasta. Multimedialnej prezentacji północnej Hiszpanii dokona Anna Radomska doradca ds. kultury w honorowym konsulacie RP w Pampelunie. Prelekcję poprzedzi degustacja wina, które zapewni Stowarzyszenie Winnic Nawarry. Spotkanie stwarza znakomitą do przybliżenia sobie kultury mniej znanej, północnej części Hiszpanii ze szczególnym uwzględnieniem Pampeluny, prowincji Navarry oraz tradycji Kraju Basków.

W niedzielę, 26 lipca o godzinie 16 na deskach muszli koncertowej wystąpi Sara Rynowska z akompaniamentem znakomitego gitarzysty Bartłomieja Rajskiego. Sara Rynowska - nauczycielka śpiewu (obecnie w Miejskim Domu Kultury w Bochni), absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej Sonii Lachowolskiej oraz Kai Karaplios. Od lat zajmuje się muzyką, miała okazję uczyć się u najlepszych trenerów zarówno polskich jak zagranicznych, m.in. Deana Kaelina, Boba Stoloffa czy Agaty Piśko. Bartłomiej Rajski to muzyk również związany z Krakowską Szkołą Jazzu, nauczyciel gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej.

Miejsce: amfiteatr Parku Rodzinnego Uzbornia
Czas: 25 lipca 2015 godz. 20
26 lipca 2015 godz. 16
Wstęp: wolny

Organizator: Miejski Dom Kultury w Bochni
Współorganizator: Konsulat Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Navarze, Kraju Basków i La Rioja, Gimex S.A. oraz Królestwo Navarry.