Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-07-07 14:05:46 przez system

Weekend na Uzborni - kino i koncert

W ten weekend na Uzborni Miejski Dom Kultury przygotował dwa wydarzenia: cieszące się popularnością publiczności „Kino pod chmurką” (sobota) oraz koncert gitarowo-wokalny uczniów instruktorów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego.

W sobotę 9 lipca, o godz. 21 zaprezentowany zostanie film Bone Tomahawk (western, thriller), poprzedzi go prelekcja Jacka Dziduszko.

W niedzielę 10 lipca o 16 rozpocznie się koncert gitarzystów i wokalistów, szlifujących swoje talenty w Miejskim Domu Kultury Miejski Dom Kultury pod okiem Sary Rynowskiej (wokal, emisja głosu) i Bartłomieja Rajskiego (gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna). Koncert ten wieńczy rok szkolny 2015/2016.
Koncert uczniów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego
Amfiteatr Parku Rodzinnego Uzbornia
10 lipca, godz. 16

Bone Tomahawk, USA/Wielka Brytania 2015, reż. S. Craig Zahler
Obsada: Kurt Russel, Patrick Wilson, Matthew Fox, Richard Jenkins, Lili Simmons

Dziki Zachód po sezonie. Mała, leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek… Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się z nagła w miasteczku… Przybysz zachowuje się niepokojąco i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoją postawą prowokuje Szeryfa, a że na Dzikim Zachodzie wszystko dzieje się szybko, o strzelaninę nietrudno. Nieznajomy dostaje strzał w nogę, trafia do więzienia, gdzie całonocny dyżur pełnić ma przy nim młoda i piękna lekarka. Wszystko wydaje się wracać do normy: Szeryf spełnił swój obowiązek, napastnik pojmany, a Bright Hope może spokojnie osunąć się w swoją codzienność.
Nie do końca jednak…
Rankiem więzienie okazuje się puste. Nie ma w nim ani pojmanego, ani pani doktor. Wszystko wskazuje na to, że porwało ich plemię Indian – okrutnych, krwiożerczych kanibali, budzących w miasteczku grozę i lęk. W pościg za nimi rusza Szeryf Hunt (Kurt Russel), jego wiekowy zastępca (Richard Jenkins), miejscowy dandys trudniący się zabijaniem Indian (Matthew Fox), oraz nie w pełni sprawny mąż pani doktor (Patrick Wilson). Ta dzielna czwórka za punkt honoru stawia sobie uratowanie porwanych. Niestraszna im długa droga, ani przerażające opowieści o kanibalach. Choć każdy z nich jest inny i czym innym się kieruje, to wszyscy najwyżej cenią odwagę, siłę i walkę o dobro innych. Nie spodziewają się jednak, że wspólna droga na zawsze zmieni ich życie, a okrucieństwo wroga z którym przyjdzie im się zmierzyć, nie zna granic!
[opis dystrybutora]

Kino pod chmurką: Bone Tomahawk
Amfiteatr, Park Rodzinny Uzbornia
sobota, 9 lipca godz. 21.

Koncert uczniów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego
Amfiteatr, Park Rodzinny Uzbornia
niedziela, 10 lipca godz. 16.